• Asociatia Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania

  • Doneaza

  • ali
  • poster site clip integrare

  • fundal slider – 3

  • fundal slider – 2

walkins-jobs

Asociatia Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania angajeaza consilier juridic, cu activitate desfasurata in Timisoara, vizite la Arad si punctele de frontiera din zona de Vest a Romaniei.

Norma: full-time

Principalele atributii si responsabilitati:

– informare si consiliere cu privire la procedura, drepturile si obligatiile solicitantilor de azil la frontiera

– informare specifica si cercetare/documentare cazuri migranti aflati la la frontiera

–  informare, consiliere cu privire la procedurile de repatriere voluntara

– identificarea si inscrierea in proiect a beneficiarilor;

– intocmirea dosarelor pentru fiecare beneficiar;

– informarea, consilierea si asistenta beneficiarilor in vederea accesarii unei locuinte;

– medierea relatiilor dintre beneficiari si proprietarii de locuinte, locatarii si administratiile blocurilor de locuinte;

– consilierea beneficiarilor cu privire la folosirea dotarilor locuintelor;

– decontarea costurilor cu chiria/utilitatile;

– raportari lunare si ori de cate ori sunt solicitate.

– documentare, cercetare si intocmire rapoarte

–  contacte cu diverse institutii

– participare la sesiuni de instruire

Cerinte specifice postului:

– absolvent de studii juridice

– cunoasterea limbii engleze (cunoasterea altei limbi straine reprezinta un avantaj)

– disponibilitatea de a a lucra cu persoane din diferite culturi

– disponibilitatea deplasare

obligatoriu carnet sofer valabil categoria B si masina proprie

– cunoasterea legislatiei relevante in domeniu, reprezinta un avantaj

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV–ul si scrisoarea de intentie la adresa de e-mail jrsromania@gmail.com, avand drept subiect “Selectie Consilier Juridic”, pana la data de 10.07.2017

Mentionam ca in cadrul interviului se va da si un test de limba engleza.

Date posted: marţi, 4 iulie 2017 | Author: | Comentariile sunt închise pentru Asociatia JRS Romania angajeaza consilier juridic in Timisoara

Categories: Presa

Web Design BangladeshBangladesh Online Market