• Asociatia Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania

  • Doneaza

  • ali
  • poster site clip integrare

  • fundal slider – 3

  • fundal slider – 2

trucuri-job-bun

Asociatia Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania angajeaza consilier juridic.

Sunt oferite 2 pozitii de consilier juridic cu activitate desfasurata in Timisoara si Giurgiu.

Proiect: Imbunatatirea situatiei solicitantilor de azil in Romania (ianuarie-decembrie 2017)
Finantator: UNHCR Reprezentanta in Romania
Norma: part-time
Perioada: pe durata implementarii proiectului
Principalele atributii si responsabilitati:
– informare si consiliere cu privire la procedura, drepturile si obligatiile solicitantilor de azil la frontiera
– documentare, cercetare si intocmire rapoarte

–  Contacte cu diverse institutii

– participare la sesiuni de instruire

Cerinte specifice postului:
– absolvent de studii juridice
– cunoasterea limbii engleze (cunoasterea altei limbi straine reprezinta un avantaj)
– disponibilitatea de a a lucra cu persoane din diferite culturi

– disponibilitatea deplasare

– obligatoriu carnet sofer valabil categoria B si masina proprie
– cunoasterea legislatiei relevante in domeniu, reprezinta un avantaj

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV –ul si scrisoarea de intentie la adresa de e-mail jrsromania@gmail.com, avand drept subiect “Selectie Consilier Juridic”, pana la data de 27.03.2017.
Mentionam ca in cadrul interviului se va da si un test de limba engleza.

Date posted: marţi, 14 martie 2017 | Author: | Comentariile sunt închise pentru JRS Romania angajeaza consilier juridic

Categories: Presa

Web Design BangladeshBangladesh Online Market